НОВИНИ
Вплив алкоголю на організм
Алкоголь згубно впливає на організм навіть при разовому вживанні. Фактично немає жодного органу, який не страждав би від впливу спиртних напоїв.
Отруйна дія спиртного починається в той момент, коли воно потрапляє в організм . Найбільш негативно впливає алкоголь на головний мозок. Згідно досліджень австралійських вчених, склянка спиртного вбиває у мозку близько двох тисяч клітин!
Вживання алкоголю призводить до порушень травного тракту, печінки, серця, кровоносних судин, нервової системи та інших органів. Алкоголізм супроводжується низкою відхилень у психіці — галюцинації, судоми м'язів, оніміння частин тіла, іноді різка слабкість у кінцівках. Факти говорять також про вплив алкоголю на поведінку людини, через що відбуваються аварії, крадіжки, насильство, вбивства, а також самогубства.
Алкоголь дуже шкідливий для жінок і впливає на організм ще агресивніше, ніж на чоловіків. До того ж, через надмірну «любов» до спиртних напоїв розвивається безплідність. Медики стверджують, що ймовірність народити здорову дитину у тих, хто п’є у 15 разів менше, ніж у тих, хто не вживає алкоголь. Дослідження говорять, що через негативний вплив алкоголю підвищується ризик розвитку раку молочних залоз та інших органів.
У незміненому вигляді з організму виводиться лише 5-10% загальної кількості спирту. Решта включається в обмінні процеси, надаючи свій згубний вплив на весь організм в цілому. Постійне споживання алкоголю призводить до передчасного старіння та інвалідності. Тривалість життя осіб схильних до п'янства на 15-20 років є меншою за середньостатистичну.
Для повного виведення спирту і продуктів його розпаду з організму потрібно від 12 до 20 діб. Вживання порівняно невеликих порцій алкогольних напоїв навіть 2 рази в місяць створює умови для розвитку будь-яких порушень, пов`язаних з дією спирту на організм. Пам’ятайте! Ваше здоров’я - у Ваших руках.
Науково-аналітичний відділ РОКЛДЦ ім. В. Поліщука