НОВИНИ
Будьте пильні – спалах кору
Всесвітня організація охорони здоров'я стурбована ситуацією з захворюванням на кір в європейських країнах (Німеччині, Італії, Польщі, Румунії, Україні, Франції і Швейцарії). Під загрозою в першу чергу знаходяться райони з низьким рівнем вакцинації. Що це за хвороба і які ознаки?
Кір - це інфекційна хвороба, яку спричинює вірус здатний уражати всі вікові групи незважаючи на те, що найбільш сприятливими до кору вважаються діти. Вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь- якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з’являються перші ознаки вірусу – вона вже поширює інфекцію. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів.
Перші тривожні ознаки небезпечного вірусу – людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з'являється нежить та кашель, а також підвищується температура.
Однак, вже через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не проходять, а навпаки посилюються. В цей період в людини стають чутливими очі, важко дивитись на світло, інколи доходить до запалення ока (кон'юнктивіт). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною застудою чи грипом. При цьому на внутрішній стороні щік, а іноді й губ, вже з’являються дрібненькі цятки. Це вже одна із основних ознак, що в хворого таки кір.
Вже на 4-5 день після перших симптомів температура знову підвищується до 39-40 градусів, а на шкірі з'являється дуже помітний висип червоних цяток. У цей момент посилюється нежить, набрякають повіки та все обличчя.
До симптомів може додатись ще й пронос. Також може посилитись головний біль, інколи хворі навіть непритомніють.
Якщо хвороба проходить без ускладнень, то вже за тиждень часу хворому має стати краще. Тоді у людини нормалізується температура , проходять кашель та нежить, а верхній шар шкіри, на якій був висип, починає відлущуватись.
Як лікуватися?
Лікування практично завжди спрямоване на полегшення протікання хвороби. Симптоми кору зникнуть з часом самі, якщо правильно їх лікувати хворому стане краще вже через тиждень. Але, якщо ж у вас буде бактеріальне ускладнення, то тут не обійтися без антибіотиків.
Якщо ви вже захворіли на кір, то не потрібно дотримуватися певного раціону харчування. Головне – це пити багато рідини. І, до речі, потрібно намагатися уникати яскравого світла.
Що робити для профілактики?
Щоб не захворіти на кір, дорослим потрібно приймати багато вітаміну А. А ось дитині, щоб не захворіти на кір, потрібно зробити щеплення. Згідно календаря щеплень робиться у 12 місячному віці і повторне у 6 років.
У людей, які перехворіли на кір виробляється імунітет на все життя.
(за матеріалами інтернет-видань)