НОВИНИ
У РОКЛДЦ ім. В. Поліщука 3.11.17 відбулась всеукраїнська науково-практична конференція "Нестандартні ситуації в хірургії"
03 листопада 2017 року відбулась всеукраїнська науково-практична конференція “Нестандартні ситуації в хірургії”, присвячена 60-річчю з дня народження професора, доктора медичних наук, засновника Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру Поліщука В.М. та 60-річчя ВДНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я.Горбачевського».
Рівненський обласний діагностичний центр створений у 1991 році з метою покращення обстеження і діагностики захворювань населення радіаційно забруднених районів області на сучасному рівні. Сьогодні це 14 суча сних відділень лікувально-діагностичного профілю, де працює близько 460 працівників, з яких: 9 кандидатів медичних наук, 5 Заслужених лікарів України, 1 Заслужений працівник охорони здоров’я України.
Наявність сучасного медичного обладнання та висококваліфікованого персоналу дала можливість центру одному з перших в країні впровадити нові методики: ендоскопічна сонографія, лапароскопічна допплерсонографія, лапароскопічна хірургія жовчних шляхів, захворювань жіночих статевих органів, малоінвазивні операції під сонографічним контролем, черезстравохідна допплерсонографія серця та ін.
Заклад має чималий досвід співпраці з медичними науковими колами. В 1995 році за ініціативи В.М.Поліщука створена кафедра діагностики та медичної інформатики факультету післядипломної освіти Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я.Горбачевського. З січня 2007 року Центр є клінічною базою кафедри медичної діагностики і терапії факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету ім.Д.Галицького. На базі кафедри пройшли підготовку 5876 лікарів.
За ініціативи та з участю інженерів відділу Автоматизованих систем управління вперше в Україні була створена мережа автоматизованих робочих місць (електронні картки пацієнтів). За період діяльності діагностичного центру зареєстровано 730026 електронних карток обліку пацієнтів. Здійснено 3 млн. 855 тис. 971 відвідувань. Започаткована ще 1995 року мережа телекомунікаційних можливостей із залученням фахівців для консультування на відстані активно працює і зараз.
Важливим напрямом діяльності закладу є міжнародне партнерство і співпраця з громадськими організаціями. Тут функціонує інформаційно-ресурсний ОМНІ-центр із питань розвитку дитини та запобігання вроджених вад розвитку. За сприяння українсько-американської програми з цієї проблематики створений обласний реєстр новонароджених та обласний реєстр вроджених вад розвитку (ВВР) за міжнародними стандартами. З 2007 року Рівненщина представляє Україну в Європейській організації системи моніторингу EUROCAT (Європейська мережа популяційних реєстрів ВВР) та ICBDSR (Міжнародна палата з моніторингу та дослідження ВВР). Завдяки цьому з 2000 року ведеться моніторинг вроджених вад розвитку. База даних містить інформацію про 263 319 дітей (електронний паспорт дитини).
За рішенням Рівненської обласної ради від 05.04.2013 року № 883 приєднано відділення спортивної медицини та ЛФК. Відділенням забезпечено 592 спортивно-масових заходів у яких прийняли участь 50246 учасників змагань. З 2013 року розпочалась співпраця з ДУ «Інститут серця МОЗ України». За цей час проведено 12 виїздів кардіохірургів Інституту, проконсультовано 1419 пацієнтів з яких 262 прооперовано.
У 2017 році відкрито Центр репродуктивної медицини. Проведено тестування апаратури.
Заклад, виправдовуючи сподівання засновника, розвивається, розширює спектр послуг та демонструє високий рівень надання медичної допомоги.