НОВИНИ
Сімейна медицина. Зарубіжний досвід
Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, доцент філії кафедри терапії № 1 і медичної діагностики ФПДО ЛНМУ ім. Д. Галицького – І. В. Шумлянський стверджує: Сімейний лікар – це спеціальність, яка дещо відрізняється від такої спеціальності як терапевт чи педіатр, тому що цей лікар повинен володіти набагато більшим об’ємом знань та практичних навичок.
Підготовка таких спеціалістів, як стверджує І. Шумлянський повинна розпочинатися в медичному університеті та удосконалюватися в процесі роботи. На сьогодні програма підготовки сімейного лікаря триває 6 місяців, складає 936 годин та включає вивчення 27 дисциплін. Найбільша кількість годин відведена на вивчення внутрішніх хвороб та охорону здоров’я дітей.
Зрозуміло, що за такий короткий термін підготовити висококваліфікованого фахівця є складним завданням.
Вадим Вус, який проходив курси первинної спеціалізації з дисципліни «Загальна практика-сімейна медицина» на базі Рівненської філії
кафедри терапії № 1 і медичної діагностики ФПДО ЛНМУ ім. Д. Галицького, мав можливість вивчити досвід роботи канадських колег. Своїми враженнями Вадим Вус поділився з журналістом програми Репортер.
В Канаді сімейна медицина становилась не за один рік. Дискусії між сімейними і вузькопрофільними лікарями вгамувалася тільки за 10 років. Нині кожна сільська клініка має кабінет екстреної медицини, пологовий зал, амбулаторне відділення. А в Україні до цього тільки готуються.
Детальніше дивіться в програмі Репортер каналу «Прямий».