НОВИНИ
Серцево-судинні захворювання – глобальна проблема сучасності
На формування здоров`я населення України, як і більшості європейських країн, вирішальний вплив мають хронічні неінфекційні захворювання:
-хвороби системи кровообігу,
- злоякісні новоутворення,
- обструктивні захворювання легень,
- цукровий діабет.
Особливу увагу та занепокоєність викликають саме захворювання серцево-судинної системи, які посідають перше місце в структурі смертності і становлять близько 67%. Окрім цього, дані хвороби призводять до значної інвалідизації, особливо осіб працездатного віку (33%), погіршення якості та зменшення тривалості життя. У формуванні показника захворюваності провідну роль відіграють гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця та цереброваскулярні захворювання, частина яких відповідно становить 36,8%, 24,5% та 19,2%.
Фактори, що впливають на виникнення та перебіг серцево-судинних захворювань:
1) надлишкова маса тіла,
2) тютюнопаління,
3) підвищення артеріального тиску,
4) нераціональне харчування,
5) зловживання алкоголем,
6) недостатня фізична активність,
7) психоемоційне перенапруження.
Корекція даних чинників сприятиме зниженню індивідуального ризику, а отже супроводжуватиметься спадом захворюваності та смертності населення.
На сьогодні, з метою лікування серцево-судинних захворювань, поряд з медикаментозною терапією, ефективними є хірургічні методи лікування:
1) черезшкірна аортокоронарографія з наступною балонною ангіопластикою чи стентуванням вінцевих артерій,
2) аортокоронарне шунтування,
3) пластика клапанів та камер серця, імплантація штучних клапанів серця,
4) катетерна абляція,
5) імплантація електрокардіостимуляторів, кардіовертерів-дефібриляторів.
З метою наближення висококваліфікованої консультативної, та при необхідності, хірургічної допомоги до пацієнтів, з 2013 р. було налагоджено співпрацю Рівненького обласного клінічно-лікувального діагностичного центру ім. В. Поліщука з Державною Установою «Інститут Серця МОЗ України». Періодично фахівці «Інституту Серця» приїжджають на обстеження та консультування хворих кардіохірургічного профілю з наступним відбором та скеруванням пацієнтів до «Інституту серця». За період з 02.01.2013р. по 09.09.2015 р. кардіохірургами центру серця було надано консультації 444 пацієнтам, з них 212 дорослим та 232 дітям. За період з 02.01.2013р. по 30.06.2015р. в «Інституті серця» було прооперовано 104 пацієнта з Рівненської області, з них 82 - дорослих та 22 дітей. Щоб зробити співпрацю між двома медичними закладами плідною та глибшою,підвищити доступність усіх верств населення з серцево-судинними захворюваннями до суча сних якісних діагностики та лікування, на базі РОКЛДЦ ім. В. Поліщука буде створено філію «Інституту Серця МОЗ України», що сприятиме більш стрімкому розвитку кардіохірургії на Рівненщині.
Ветрова Іванна Василівна