ФАХІВЦЯМ
Міцний імунітет - запорука вашого здоров'я
Проблема коронавірусної інфекції є надзвичайно актуальною, адже дане захворювання набуло масштабів пандемії за досить короткий час. Величезною проблемою є те, що ще досі не винайдено противірусної вакцини, адже саме вона є методом специфічної профілактики. Зважаючи на це, основним нашим завданням є убезпечити себе від потрапляння вірусу в наш організм. Запорукою міцного імунітету є дотримання ряду важливих рекомендацій.
- Харчуйтесь раціонально і збалансовано. Саме з продуктами харчування наш організм отримує низку корисних вітамінів і мікроелементів, які безпосередньо впливають на стан імунної системи і дають можливість організму чинити опір несприятливим факторам навколишнього середовища. Збагатіть ваш раціон сезонними овочами і фруктами, адже для цього зараз є всі можливості, не забувайте вживати рибу, м’ясо птиці, кролика, телятину. Максимально виключіть зі свого раціону шкідливі продукти, такі як фаст-фуд, солодкі газовані напої , снеки ( чіпси, сухарики), продукти, які містять трансжири ( картопля-фрі, торти, печиво з начинкою, соуси, майонези). Також не забувайте про водний режим, в середньому ви маєте випивати 2 літри води в день ( при відсутності протипоказів з боку здоров’я).
- Дотримуйтесь режиму дня. Не забувайте, що повноцінний сон забезпечує виділення організмом захисних клітин, які активно борються з чужорідними тілами, які потрапляють в наш організм, тому люди з хронічним недосипанням стають більш вразливими до вірусних захворювань. Обов’язково чергуйте роботу з відпочинком, зміна діяльності також позитивно на ваш загальний стан.
- Загартовування організму. Загартовування - прекрасний спосіб підвищити імунітет. Можна використовувати сонячні, повітряні ванни, обтирання, обливання водою. Головне правило загартування - регулярність! Але необхідно знати міру і поступово готувати свій організм.
- НЕ варто забувати про позитивний вплив вітаміну ДЗ на імунну систему. Але оскільки він є медичним препаратом і його надлишок може бути небезпечним, його призначення потрібно обговорити з вашим лікарем і обов’язково робити лабораторний контроль.
Статтю підготувала лікар терапевт, кардіолог Стрибулевич Наталія Іванівна