Запрошуємо на роботу в КП «Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім. В.Поліщука» РОР

ЛІКАРЯ-НЕВРОПАТОЛОГА
(основне місце)

Звертайтесь за телефоном 0362 - 63 - 33 - 52

Пацієнтам

Співпрацюємо ДУ “Інститут серця МОЗ України”

Super User 03 жовтня 2022

Співпраця Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім.В. Поліщука з ДУ “Інститут серця МОЗ України” розпочалась десять років тому, у вересні 2013р. З жовтня 2016 року на базі діагностичного центру функціонує філія інституту серця. Основним завданням філії є проведення заходів на поліпшення показників здоров’я населення Рівненської області шляхом покращення надання високоспеціалізованого консервативного та оперативного лікування хворих на серцево-судинні захворювання та поєднану патологію, впровадження новітніх технологій та методів надання висококваліфікованих медичних послуг.

На базі філії проводиться відбір хворих, що можуть потребувати хірургічного втручання на серці, а столичні фахівці інституту серця в заплановані дні проводять безоплатні обстеження та консультації для пацієнтів з складною кардіохірургічною патологією. За десятирічний період лікарями інституту серця було здійснено 33 виїзди, оглянуто та проконсультовано 3355 хворих, зокрема 1764 дитини та 1951 дорослих пацієнтів. В подальшому в Інституті серця здійснено жителям Рівненської області 837 оперативних втручань на серці, проведено хірургічну корекцію вроджених вад серця для 271 дитини.

Як швидко заснути?

Super User 18 липня 2022

Як швидко заснути? Всім відомо яку важливу роль відіграє сон в життєдіяльності організму. Як уникнути безсоння?

Які поради допоможуть швидко заснути?

  • Перш за все процес засипання повинен відбуватись в визначений час, оптимально це в 22-23 години.
  • Необхідно призупинити за 1.5-2 години перед сном фізичну активність.
  • Підтримуйте комфортну температуру в вашій спальні.
  • Підберіть хороший матрац та зручну подушку.
  • Розслабтеся.
  • Виконайте деякі вправи: Техніка проста та доступна. Вдих через ніс та повільний видих через рот. Затримуйте дихання на вдосі до 7-8 секунд. Повторіть цю вправу 4-5 раз.

Бажаємо всім хороших солодких снів.

І.Шумлянський лікар невролог, сомнолог

Артеріальна гіпертензія

Super User 09 червня 2022

Артеріальна гіпертензія – захворювання серцево-судинної системи, яке проявляється у вигляді підвищеного артеріального тиску. Лікування гіпертонії важливо розпочати якомога раніше, щоб звести до мінімуму ризик розвитку життєво небезпечних ускладнень, серед яких інфаркт та інсульт.

А ви знали, що…. Згідно даних статистики, в нашій країні близько 40% населення необхідне лікування гіпертонії, так як тиск в цих людей перевищує 140/90 мм.рт.ст. В Україні правильне лікування гіпертонії отримує менше 15 % пацієнтів, а все через те, що більшість людей, які страждають від підвищеного тиску, навіть не здогадуються про свою хворобу.

Гіпертонію не випадково називають "тихим вбивцею", так як захворювання часто протікає майже безсимптомно. Встановлено, що 50% людей, що мають підвищений артеріальний тиск, не знають про своє захворювання.

Якщо артеріальну гіпертонію не лікувати, тривалість життя скорочується на 5-10 років, і підвищується ризик розвитку серцево-судинних захворювань, в першу чергу інфаркту або гострого порушення мозкового кровообігу (інсульту).

В чому головна небезпека гіпертонії?

Підвищений артеріальний тиск може довгий час ніяк не проявлятися! Іншими словами, ви можете жити роками з високим тиском, відмінно себе почувати і не підозрювати, що у вас артеріальна гіпертонія.

Дуже важливо вчасно виявити артеріальну гіпертонію і почати адекватне лікування. Тільки досвідчений кардіолог зможе поставити точний діагноз і призначити правильне лікування артеріальної гіпертонії з індивідуальним підбором лікувальних засобів, на основі лабораторних та інструментальних досліджень. Наші лікарі зможуть нормалізувати ваш тиск та  мінімізувати ризик небезпечних ускладнень.

Артеріальна гіпертонія: що важливо знати?

Згідно останніх рекомендацій Всесвітньої організації здоров’я, нормальний тиск здорової людини в межах 90/60 мм.рт.ст. – 139/89 мм.рт.мт. Тиск 140/90 мм.рт.ст. – це вже показник артеріальної гіпертензії.

Зверніть увагу: якщо ваш тиск вище 140/90 мм.рт.ст., значить вам життєво важливо спостерігатися у кардіолога регулярно.

Варто відмітити: у дітей  кров’яний тиск значно менший, ніж у дорослих. І це нормально. Неважливо скільки років вашій дитині: тиск не повинен перевищувати 130/80мм.рт.ст. Протягом доби тиск змінюється. Мінімальним він буває частіше вночі, в період з 23 до 3 години.

Максимальних показників тиск досягає в кінці дня – між 17 та 20 годинами. Вдень тиск залежить від того які фізичні чи психічні загрузки ви виконуєте, наскільки вони сильні, а також від ряду інших обставин.

Артеріальна гіпертонія : симптоми.

Зазвичай артеріальна гіпертонія на ранніх етапах розвивається непомітно, без симптомів і протікає нестабільно. Інколи симптоми проявляються , а інколи проходять на деякий час.

Як правило, загальні ознаки гіпертонії бувають наступними:

  • Головні болі – найбільш розповсюджена ознака: відчувається тяжкість в потилиці, запаморочення, нудота.
  • Порушення сну.
  • Безпричинна роздратованість.
  • Дискомфорт в області серця.
  • Носові кровотечі.

По мірі прогресу захворювання, підвищення артеріального тиску стаються все частіше, тривають довше, відчуваються сильніше. Як правило знижується працездатність.

Зверніть увагу:  якщо вас турбує хоч одна з цих ознак, не затягуйте з візитом до лікаря. Зверніться до наших спеціалістів, які розберуться у вашій ситуації і точно скажуть чи все в порядку з вашим тиском, станом і роботою серцево-судинної системи.

Причини артеріальної гіпертонії. Причини артеріальної гіпертонії залишаються не вивченими до кінця, але можна визначити фактори ризику, які абсолютно точно провокують розвиток захворювання:

  • Спадковість .
  • Вік вище 35 років.
  • Захворювання нирок і наднирників.
  • Побічна дія деяких препаратів.
  • Вагітність.
  • Ожиріння.
  • Куріння.
  • Зловживання алкоголем.
  • Часті і сильні стреси в сім'ї чи на роботі.
  • Атеросклероз.
  • Вроджені або набуті вади серця.
  • Підвищений рівень адреналіну в крові.
  • Різка зміна погоди.

Відзначимо: артеріальна гіпертонія частіше вражає людей похилого віку через зміни у судинах і рідко зустрічається у тих, кому немає 30 років.

Варто насторожитися, якщо хтось з ваших близьких родичів страждав чи страждає артеріальною гіпертонією, тому що спадкова схильність до артеріальної гіпертонії теж є фактором ризику.

Вплив стресу на здоров'я очей та гостроту зору

Super User 08 червня 2022

Стрес негативно впливає на всі системи організму, очі не є виключенням. При чому можуть страждати різні частини ока.

Значні емоційні реакції ( як позитивні, так і негативні), особливо якщо вони тривають досить довгий час можуть викликати скачки тиску, пульсу і як наслідок судинні порушення.Різні частини ока містять у собі велику кількість капілярів, особливо сітківка.

Синдром нічного апное. У групі ризику - кожен четвертий

Super User 06 червня 2022

Синдром обструктивного апное/гіпное сну (СОАГС) - діагноз, який внесено у МКХ-10, однак його серйозність у вітчизняній охороні здоров'я чомусь не визнають. Хоча наука давно встановила причинно-наслідковий зв'язок порушень дихання під час нічного сну і розвитку у пацієнта тяжких системних паталогій - гіпертонічної хвороби, серцево-судинної недостатності, цукрового діабету тощо. Чому СОАГС в Україні практично не діагностують, яким методам досліджень віддають перевагу у світі і як досягти успіху в лікуванні дихальних розладів під час сну - розповідає професор, доктор медичних наук, завідувачка відділення діагностики, терапії та клінічної фармакології захворювання легень ДУ "Національний інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМНУ" Людмила Яшина.

Вакцинація від COVID-19

Super User 05 квітня 2021

На разі в Україні ірозпочалася масова вакцинація від коронавірусу. Навколо неї багато пліток і суперечливої іінформації, а тому спробуємо розібратися в основних моментах. Які вакцини від COVID-19 є на ринку?

Авітаміноз. Зустрічайте весну правильно!

Super User 12 квітня 2019

Авітаміноз – це захворювання, спричинене відсутністю в організмі необхідних вітамінів. Однак так званий весняний авітаміноз насправді є гіповітамінозом, тобто вашому організму бракує одного або кілька вітамінів, але все ж їхній мінімум є. Весняний авітаміноз, як зрозуміло з назви, вражає людей з настанням тепла. Після зимової "сплячки" нашому організму потрібні сили, а відтак – вітаміни, щоб адаптуватися до нового режиму та побороти сезонну депресію.

Безкоштовні ліки. Як отримати?

Super User 15 липня 2018

«Доступні ліки» – що далі?

Програма «Доступні ліки» є не просто черговою державною програмою, вона впроваджує новий принцип забезпечення пацієнтів ліками. За рік пацієнтам видано 21 мільйон рецептів. Цього року до програми включено ще 15 повністю безоплатних ліків. Таким чином, уже 47 ліків видаються повністю безоплатно, 192 – зі значними знижками.

Наразі перевіряється 40 державних програм, які включають 460 ліків та 720 медичних виробів, на можливість їх переведення до програми «Доступні ліки». Те, що не увійде до програми «Доступні ліки», буде включено в тарифи на послуги, які згідно з реформою, будуть закуповуватися у лікарнях з 2020 року. Тобто лікарня отримуватиме тариф за лікування пацієнтів включно з вартістю всіх ліків, які необхідні для лікування.

Планується створення Агенції із закупівель, яка поступово візьме на себе закупівлю стратегічних програм – вакцин, ліків від інфекційних захворювань.

Як працює програма «Доступні ліки»?

Уже другий рік працює урядова програма «Доступні ліки». Пацієнти, які мають серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму, отримують якісні та ефективні препарати безоплатно чи з незначною оплатою.

До переліку «Доступних ліків» відібрали лише ті лікарські засоби, міжнародна непатентова на назва яких є у Національному переліку основних лікарських засобів. Реєстр препаратів програми «Доступні ліки», які пацієнти можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою, затверджено наказом МОЗ України від 05.02.2018 №177. До оновленого реєстру ліків увійшло 239 препаратів 48 виробників, з яких 18 виробників українських і 30 - іноземних.

На сьогодні МОЗ веде роботу над тим, щоб удосконалити бюджетне законодавство в частині безперервності фінансування програми «Доступні ліки». Адже питання, пов’язані з закінченням одного бюджетного року і початком іншого, не мають впливати на процес лікування.

Щоб отримати ліки за програмою, пацієнт повинен звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта й отримати правильно виписаний рецепт. Лікар виписує пацієнтові рецепт на лікарський засіб, вказуючи його міжнародну непатентовану назву. Потім пацієнт обмінює рецепт на ліки в аптеці з позначкою «Доступні ліки».

Як отримати безкоштовні ліки?

1. Зверніться до лікаря та отримайте правильно виписаний рецепт

2. Завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки»

3. Отримайте ліки безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом

ВАРТІСТЬ ЛІКІВ ПОВНІСТЮ АБО ЧАСТКОВО ОПЛАЧУЄ ДЕРЖАВА

Детальніше читайте за посиланням: інстуркція

 

 

У зв’язку з відтермінуванням 2 етапу послаблення карантину через несприятливу протиепідемічну ситуацію в Рівненській області прийом пацієнтів в КП «РОКЛДЦ ім.В.Поліщука» РОР здійснюватиметься в де що обмеженому режимі, з дотриманням всіх санітарно-епідеміологічних вимог. Планова госпіталізація пацієнтів на оперативне лікування проводиться з від’ємним результатом ІФА чи ПЛР на COVID 19

Адміністрація КП «РОКЛДЦ ім. В.Поліщука» РОР

Шановні пацієнти!

З метою дотримання протиепідемічних умов що до не розповсюдження коронавірусу COVIN-19 та забезпечення карантину - РОКЛДЦ імені Віктора Поліщука інформує про наступне.

Відділення променевої діагностики де проводяться обстеження методом комп’ютерної томографії вводять обмежувальні заходи що стосуються обстеження ОРГАНІВ ГРУДНОЇ ПОРОЖНИНИ (ОГК).

Пацієнти з наявними ознаками ГРВІ обстежуються за наявності направлення СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ та ВІД'ЄМНОГО ТЕСТУ НА КОРОНАРВІРУС. В інших випадках при потребі в проведенні обстеження патології ОГК аналогічно необхідне направлення СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ (ЛІКУЮЧОГО ЛІКАРЯ).

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, ЩО ОБСТЕЖЕННЯ ОРГАНІВ ГРУДНОЇ ПОРОЖНИНИ (ОГК) ПРОВОДЯТЬСЯ ЗА ПОПЕРЕДНІМ ЗАПИСОМ З 12.00-15.00 за телефоном 62-05-82 (О97-080-40-66) (в інших випадках обстеження ОГК проводитись не буде).

Вжиті заходи зумовлені турботою про ВАШЕ здоров”я та не допущення перехресного інфікування пацієнтів з коронавірусною хворобою та не інфікованих пацієнтів.

ВВЕДЕНІ ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ БУДУТЬ ТРИВАТИ ДО ЗАКІНЧЕННЯ КАРАНТИНУ. ДЯКУЄМО ЗА РОЗУМІННЯ.

На виконання наказу МОЗ України від 13.03.2020 р. №663 «Про оптимізацію заходів щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків COVID–19», відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 12.03.2020 №162 «Про запобігання поширенню на території Рівненської області коронавірусу (COVID–19)», наказу УОЗ Рівненської ОДА від 17.03.2020 №100 «Про обмежувальні заходи в закладах охорони здоров’я Рівненської області» та з метою недопущення занесення та поширення випадків захворювання, спричинених коронавірусною інфекцією (COVID–19), інформуємо, що КП «Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім. Віктора Поліщука» РОР змінює звичний порядок роботи та запроваджує спеціальні обмежувальні заходи:

  • На вході в підприємство проводиться безконтактна термометрія всім працівникам центру та пацієнтам. З метою розділення потоків пацієнтів із соматичною патологією та ознаками ГРВІ працює спеціальний медперсонал.
  • Обмежуються плановий амбулаторно-консультативний прийом та консультативний прийом вузьких спеціалістів;
  • Обмежуються планові апаратні обстеження та лабораторні дослідження;
  • Припиняється проведення профілактичних оглядів стороннім організаціям та фізичним особам;
  • У випадку виявлення пацієнтів з підозрою на COVID-19 проводиться алгоритм дій відповідно до наказу МОЗ України від 13.03.2020 р. №663 «Про оптимізацію заходів щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків COVID–19»

Просимо з розумінням віднестись до даних заходів.

Ставтеся відповідально до власного здоров’я та здоров’я оточуючих!!!

 

Контактна інформація

  • Адреса : вул. 16 Липня, 36, м. Рівне, Україна
  • Email : rokldc@ukr.net, info@rcmdc.com.ua
  • Телефон : (095) 947-53-34, (067) 103-59-88
  • Факс : (0362) 63-58-79
We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site.Agree