ПАЦІЄНТАМ
Стрес негативно впливає на всі системи організму, очі не є виключенням. При чому можуть страждати різні частини ока.
Значні емоційні реакції ( як позитивні, так і негативні), особливо якщо вони тривають досить довгий час можуть викликати скачки тиску, пульсу і як наслідок судинні порушення.Різні частини ока містять у собі велику кількість капілярів, особливо сітківка.
Тому стрес може призвести до оклюзій, тромбозів артерій та вен сітківки, порушень цілісності судинної стінки. Симптомами є різке зниження зору, поява темної плями в полі зору, яка не змінює розташування при рухах очей, різка поява великої кількості темних "мушок" перед очима.
Стрес є одним із провокуючих факторів розвитку центральної серозної хоріоретинопатії. При виникненні якої пацієнт відмічає появу темної плями перед оком, викривлення предметів, нечіткість зору.
Справжній параліч акомодації є досить рідкісним явищем і може виникнути після значного нервового перенапруження. Ознаками захворювання є: нечіткість зору, яку неможливо відкоригувати окулярами, важкість концентрації погляду. Особливістю є те, що при цьому стані відсутні будь-які зміни на сітківці чи інших частинах ока.
Поява "посіпування" повік (міокімія) є також однією із наслідків стресу. Процес є абсолютно оборотнім та не несе загрози для здоров"я очей.
На фоні стресу пацієнти також відмічають загострення синдрому сухого ока, швидку втому очей, які проходять після використання спеціальних зволожуючих крапель та відпочинку.
Загальними симптомами порушень зору, які можуть виникнути на фоні стресу є:
- зниження гостроти зору на різні відстані;
- важкість концентрації погляду;
- поява розмитих контурів предметів;
- поява темних плям перед одним оком чи очима;
- відчуття дискомфорту, стороннього тіла.
При появі таких скарг рекомендуємо якнайшвидше записатись на прийом до лікаря-офтальмолога для виявлення причини порушень зору та щоб уникнути ускладнень.
Бережіть себе та уникайте стресів.
Підготувала лікар-офтальмолог Грицак Ганна Тарасівна.